mirelaMirela Borzęcka
Dyplomowany dietetyk, diet coach, właścicielka poradni.

Prywatnie
We własnym domu jestem żoną Tomka i mamą Ani i Franka. Codziennie, gdy otwieram lodówkę, myślę - ma być szybko, zdrowo i smacznie. I najlepiej kreatywnie. Ale, kiedy próbuję zdrowe zasady wprowadzić przy własnym stole, spotykam się z takimi samymi trudnościami, jak każdy z Was. Mówią, że szewc bez butów chodzi, ale uwierzcie mi, że, mimo sporej wiedzy na temat żywienia, trudno jest czasem wykorzystać ją na co dzień. Wśród tylu produktów i sprzecznych informacji - jak mieć pewność, który z nich jest tym właściwym? Jak w tym wszystkim gotować sprawnie i odżywiać się zdrowo, by nie spędzić w kuchni całego dnia? Jak dogodzić wszelkim gustom ('Ale ja chcę drożdżówkę!') i przyzwyczajeniom ('Kochanie, a gdzie tu jest mięso?') ? Jak zbilansować wszystko tak, aby każdy posiłek zawierał wszelkie potrzebne składniki odżywcze, a jednocześnie sycił ('Ja mam się tym najeść?'), wyglądał ('Dlaczego to wygląda jak błoto?'), smakował (może nie podam cytatu) i w końcu - nie nudził się ('Znooowu kasza na śniadanie?!') ? To wszystko może się wydawać straszną walką, ale przy odrobinie zapału da się wiele osiągnąć i, gdy dziecko jako jedyne w grupie wsuwa surówkę i prosi o dokładę, człowiek czuje się, jakby dostał Oscara!

Przede wszystkim wierzę, że to, co jemy nas zmienia, ale tylko jeśli my sami potrafimy żyć tą zmianą. Ja postanowiłam cieszyć się każdą chwilą, bo wierzę, że jesteśmy odpowiedzialni za swoje szczęście. To jest to miejsce i ten czas, by czuć się szczęśliwym. Wśród tysiąca pomysłów, które stale szaleją w mojej głwie i biją się o pierwszeństwo, chęć zjedzenia tego, co zdrowe i jednocześnie smaczne, jest u mnie na pierwszym miejscu. Ale mam też inne pasje i szukam każdej chwili, by je realizować, bo wtedy czuję się szczęśliwa. Jestem zakręconą fanką starych samochodów, podróży - również tych kulinarnych i fotografii. Kiedy znajduję chwilę dla siebie, to wskakuję na rower. W kąpieli śpiewam piosenki z Akademii Pana Kleksa, a zawsze, kiedy słyszę rock&roll'a, ciało wyrywa mi się do tańca. A gdyby mnie ktoś zapytał o życiowe motto, odpowiedziałabym:

Don't count the days, make the days count. (Nie licz dni, spraw, by liczył się każdy dzień!).

Zawodowo
Ukończyłam Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji na SGGW, a w międzyczasie różne kursy i szkolenia. Od 2013 roku prowadzę własną poradnię dietetyczną. Jestem dietetykiem pasjonatem. Ale chyba trafniej będzie napisać, że jestem pasjonatką życia. Zajęłam się dietetyką, bo fascynowało mnie, jak ogromny wpływ ma na nas to, CO jemy i JAK spędzamy każdy dzień. To niesamowite, że kilka niewielkich zmian w jadłospisie, potrafi znacząco zmienić życie człwoieka. Nie wierzę w diety cud, nie wierzę w jednostronne podejście do tematu, nie wierzę w oszukiwanie się chwilową modą lub słomianym zapałem. Za to wierzę, że marzenia można spełniać, a czasem wszystko zaczyna się od jednej małej zmiany... Dla mnie taką zmianą codziennie jest moja rodzina. To dzięki nim wiem, jak istotna jest troska o to, by to, co znajdzie się na naszych talerzach, w miskach, kubeczkach i butelkach, było SMACZNE I ZDROWE. 

Z jedzeniem jest jak z miłością - musisz z siebie trochę dać: wysiłku, zaangażowania, wreszcie uczucia, aby efekt był widoczny i długotrwały. Ale warto! 

Ukończone studia, kursy i szkolenia:
- Szkolenie pt.: "Praktyczne wykorzystanie suplementacji w sporcie" (2015);
- Szkolenie pt.: "Testy genetyczne w praktyce dietetyka" (2015);
- Konferencja nt.: "Zdrowa mama, zdrowe dziecko" (2014);
- Narodowy Kongres Dietetyczny (2014);
- Kurs "Dietetyka sportowa" (2014);
- Roczny kurs "Diet Coaching" uprawniający do pracy w charakterze diet coacha (2013-2014); 
- Zaawansowany kurs dietetyki w Akademii Dietetyki (2012);
- Roczne Podyplomowe Studia Menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (2010);
- Studia magisterskie na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (2002-2007).

 

 

agata

Agata Pastor-Gołda
Utytułowana zawodniczka tenisa stołowego, złota medalistka Mistrzostw Polski, uczestniczka Mistrzostw Europy i Świata, reprezentantka Polski, trener fitness i pedagog.

Całe moje życie to sport. Swoją karierę rozpoczęłam już w przedszkolu, gdzie małymi krokami, z ledwie widoczną czupryną wystającą znad stołu, zaczęłam odnosić sukcesy w tenisie stołowym. Moje dzieciństwo to same treningi, turnieje i ciężka praca, czego wynikiem są liczne tytuły i osiągnięcia, jakimi z dumą mogę się pochwalić.

Tego właśnie chcę Cię nauczyć – walki i wytrwania nie tylko do sportu. Pokażę Ci różne techniki ćwiczeń, dzięki którym złapiesz formę i osiągniesz zamierzony cel.

Poza treningami, jestem nauczycielem wychowania fizycznego. Uczę także dzieci gry w tenisa stołowego. Pasjonują mnie podróże, moda i dobra kuchnia. 

Cieszę się, że robię to, co kocham.

 

 

joanna

Joanna Klaudia Nowak
Psycholog kliniczny, terapeuta, trener.

Jestem psychologiem ze specjalizacją psychologia kliniczna. Ukończyłam psychologię na UKSW w Warszawie oraz Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego i Akademię Kompetencji Trenerskich przy Ośrodku Intra w Warszawie. Brałam udział w licznych szkoleniach poszerzających moje kompetencje, dotyczyły one min. systemowej pomocy rodzinie, poszanowania godności ofiar przestępstw, retoryki praktycznej i krytyki itp. Przez klika lat zaangażowana byłam w pracę terapeutyczną i szkoleniową z osobami niepełnosprawnymi. Posiadam szerokie doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi i młodzieżą z rodzin patologicznych i dysfunkcyjnych oraz niepełnosprawną intelektualnie. Szkolę również nauczycieli, prowadzę warsztaty profilaktyczne oraz rozwijające umiejętności psychospołeczne dla młodzieży. Jestem współtwórcą i kierownikiem świetlicy stowarzyszenia Abeon.

Od sześciu lat prowadzę prywatną praktykę terapeutyczną, gdzie pomagam osobom indywidualnym oraz parom w poradzeniu sobie z trudnościami życiowymi. W pracy najważniejsza jest dla mnie pasja oraz otwartość na bogactwo jakim jest drugi człowiek.

Obok pracy zawodowej moją fascynacją są podróże, rower, fotografia, teatr.