Co to jest diet coaching?
Diet coaching to cykl profesjonalne prowadzonych rozmów, podczas których będziesz rozwijać swoje kompetencje z zakresu sposobu zdrowego odżywiania i stylu życia. Podstawą diet coachingu jest wiedza dotycząca coachingu, żywienia człowieka i mentoringu. Diet coaching to także proces, w trakcie którego zrozumiesz, jak jeść w sposób naturalny i swobodny, tak, aby jedzenie było przyjemnością i nie wiązało się z poczuciem straty.

Istota diet coachingu.
Istotą diet coachingu jest wzbudzenie motywacji do zmiany na trzech płaszczyznach: odżywiania, przekonań i zachowania oraz ugruntowanie nowych nawyków.

Kim jest Diet Coach?
Diet Coach to specjalista z zakresu żywienia człowieka, który, dzięki zastosowaniu odpowiednich technik i narzędzi, pomoże Ci zrozumieć własne potrzeby żywieniowe oraz stworzyć taki plan odżywiania, który będzie odpowiadał Twojemu stylowi życia. Diet Coach będzie Twoim wsparciem i podporą w trakcie procesu diet coachingu.

Jak wyglądają spotkania w trakcie procesu diet coachingu?
Zaplanowanych jest 8 indywidualnych sesji z Diet Coachem. Odbywają się raz w tygodniu przez pierwsze dwa miesiące, a każda z nich trwa godzinę. Następne sesje, o ile będzie taka potrzeba, odbywają się co 2 tygodnie w czasie do 4 miesięcy. Na zakończenie całego procesu spotykamy się w celu podsumowania i omówienia wyników. Sesje odbywają się w wyznaczonym wcześniej miejscu, na neutralnym gruncie, by żadne zewnętrzne bodźce nie zakłócały spotkania.

Sesje diet coachingu prowadzi dietetyk, specjalista ds. żywienia i przyszły diet coach Mirela Borzęcka. Aktualnie jest w trakcie procesu certyfikacji oraz kursu prowadzonego przez pierwszego Diet Coacha w Polsce - Panią Urszulę Mijakoską, która opracowała autorską metodę diet coachingu.